TERAPIE REIKI 

Reiki pravidla:

 1. DNES NECHÁM ODEJÍT VŠECHNU ZLOBU

 2. DNES ZAPOMENU NA VŠECHNA TRÁPENÍ

 3. DNES SI PŘIPOMENU, KOLIK MILOSTI SE MI DOSTALO

 4. DNES BUDU SVOU PRÁCI DĚLAT POCTIVĚ

 5. DNES BUDU LASKAVÝ KE VŠEM BYTOSTEM

 

Dr. Mikao Usui, první mistr Reiki

 

 

Co je reiki

Reiki je univerzální životní energie, inteligentní a milující, ochotná pomáhat tam kde je to třeba.

Reiki má relaxační a léčebné účinky. Odstraňuje bolesti, harmonizuje tělo i ducha..

Reiki je také projevením soucitu k jiné bytosti pokaždé, když k ní přistoupíš s úmyslem pomoci jí.

Reiki je Láskou projevenou z Boží vůle.

Reiki - její energie jsou projevem harmonie a dokonalosti Univerza.

Reiki je přirozeným řádem věcí a dějů matky Přírody.

 

Tato metoda byla známá a vzpomínaná již před 2500 lety ve starých textech napsaných v sanskrtu a odvolávajících se na ajurvédu a jógu uzdravení. Byla znovuobjevena na začátku 20. století v Japonsku doktorem Mikao Usui.

 

Co znamená Reiki

 

Slovo Reiki pochází ze dvou japonských slov:

 "Rei" - spirituální neboli universální moudrost

 "Ki" - životní energie

Pojem Reiki tedy označuje spirituálně, neboli duchovně vedenou životní energii.

 

Předávání Reiki

 

Reiki terapeut přikládá ruce postupně na všechny části těla, s prosbou o pomoc. Energie začne proudit automaticky. Není nutné ji přesně směřovat - má vlastní inteligenci (je tedy spirituálně vedená) a přesně ví, kam má proudit pro nejvyšší dobro ošetřované bytosti.

Reiki nemůže nikdy ublížit, je vedena Božím vědomím. Vždy působí individuálně podle aktuálních potřeb ošetřované bytosti - je vždy prospěšná.

 

Jak Reiki působí

 

Ve fyzickém těle energie proudí skrze tzv. čakry, meridiány a nádí. Je také kolem něj v energetickém poli zvaném aura. Podmínkou zdravého fungováni organismu je rovnoměrný a volný pohyb životní energie (Ki). Narušení tohoto proudění zhoršuje zdravotní i psychický stav živé bytosti. Při ošetření Reiki universální moudrost (Rei) zhodnotí, kde je v organismu nedostatek energie nebo narušena rovnováha a prvotně tam nasměruje proud přenášené energie (Ki).

Současně příznivě ovlivňuje i možné emocionální bloky, jež brzdí přirozený tok Ki, a léčí je. Tímto způsobem čistí, uvolňuje a léčí energetické dráhy. Když proudí Ki přirozeně, energie a orgány dokončí vlastní léčebný proces- naše tělo se tak znovu vrací do stavu přirozené harmonie.

 

Co je možno léčit pomocí Reiki

 

Její použití je vhodné prakticky u všech známých onemocnění včetně velmi vážných jako jsou například: nemoci srdce a plic, neplodnost, rakovina, kožní problémy, řezné rány, zlomeniny, bolesti hlavy, krku, zad, kloubů a končetin, rýma, chřipka, únava a nespavost, impotence atd. Zkracuje dobu léčení, redukuje nežádoucí vedlejší účinky léků, chemoterapie, operací a dalších možných nepříjemných procedur - vhodným způsobem je doplňuje a navazuje na předchozí léčbu.

Pozitivně ovlivňuje psychiku - dodává optimismus. Výrazně zmírňuje stres a strach při velké psychické zátěži (například zkoušky, pracovní pohovory, osobní a rodinné problémy).

Zlepšuje paměť a zvyšuje sebevědomí. Celkově harmonizuje.

Pomáhá vědoměji kráčet po duchovní Cestě.

 

 

Ošetření Reiki

 

Ošetření Reiki se provádí nejlépe v leže, ošetřovaný leží nejprve v poloze na zádech, poté v poloze na břiše. Ruce jsou natažené podél těla, nohy nejsou pokrčené ani překřížené. Na dobu ošetření Reiki Vám doporučuji pohodlný oděv. Ošetřovaný by se měl cítit příjemně a pohodlně. Vyžaduje-li to jeho zdravotní stav, může polohu při ošetřování krátkodobě změnit (např. pokrčit kolena). Pociťuje-li ošetřovaný chlad, je ho možno zakrýt lehkou přikrývkou - proudění energie to nebrání.

 

TATO TERAPIE NENÍ LÉKAŘSKÝM OŠETŘENÍM, ANI JEJ NENAHRAZUJE, MŮŽE BÝT VŠAK VÝBORNÝM DOPLŃKEM.

 

 

EFT TERAPIE

 

EFT (Emotional Freedom Techniques)

EFT neboli technika emoční svobody, je forma akupunktury kombinovaná s psychologií, při které dochází pomocí stimulace energetických drah a ústní konverzace k odbourávání zasutých problémů.

 

Metoda EFT není bolestivá, používá se pouze lehkých poklepů na akupunkturní body na obličeji, trupu a rukou.

 

EFT se řadí mezi světově uznávané techniky, spadající do oboru nazývaného energetická psychologie. Autorem metody je Američan Gary Craig, který navázal na práce renomovaného psychologa dr. Rogera Callahana.

 

Naším tělem probíhají energetické dráhy zvané meridiány, pokud dojde k jejich zablokování negativní emocí či stresem, naruší se tím tok energie v těle. Následkem toho, dochází k oslabování orgánů, které mají energetický deficit a energeticky oslabená tkáň se nemůže bránit patogenům v podobě bakterií, virů, plísní, těžkých kovů, či chemických toxinů.

Ve chvíli, kdy je organismus zanesen toxiny, vzniká nemoc.Z toho vyplívá, že na základě ztráty energie, ztrácí organismus možnost samoléčení !

V průběhu života takovéto zablokování energie s následkem nemoci potká snad téměř každého. Někoho dočasně, někoho bohužel s trvalými následky. EFT dokáže tyto energetické blokády rozpouštět a navracet tak organismu možnost samoléčení. Základem emocionální svobody a tím i trvalého zdraví je vědomé rozhodnutí člověka dané problémy řešit a jedním z pomocníků je EFT

 

EFT je vhodná při: 

 

 • fyzické bolesti a chronické nemoci

 • stres, deprese, častá únava

 • psychická porucha po traumatickém zážitku

 • fobie, úzkosti, panika

 • pocit viny, stud, uzavření se do sebe

 • dětské problémy (šikana, tréma, koktání), poruchy učení a chování

 • smutek, ztráta blízké osoby

 • nespavost

 • závislosti (alkohol, kouření, drogy)

 • nadváha i porucha příjmu potravy

 • prokrastinace (lenost – otálení)

 • snížení sebevědomí, strach, že něco nezvládnu

 • ztráta motivace, neúspěchy

 • pomoc při léčbě vážných nemocí

 • vztahové problémy

 • léčba zvířat přes jejich majitele

 

TATO METODA NENÍ LÉKAŘSKÝM OŠETŘENÍM, ANI JEJ NENAHRAZUJE, MŮŽE BÝT VŠAK VÝBORNÝM DOPLŃKEM.

 

 

 

 

 

 

 Proudly created with Wix.com

© LARA DESIGN 2018

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now